/Files/images/0dfd45fecf5b5a79778ac2d358d73925.png

Відповідно до плану роботи Бориспільського закладу дошкільної освіти "Віночок" щороку в грудні проводяться заходи до Всеукраїнського тижня права.

Основними завданнями проведення цього тижня є:

– Поповнення і систематизація теоретичного, методичного та практичного матеріалу з проблеми правової освіти;
– Формування правової компетентності дошкільників;
– Узагальнення знань педагогічних працівників з даного питання;
– Педагогічна і правова освіта батьків.

Правова освіта дошкільнят передбачає ознайомлення юних громадян з конкретними і зрозумілими їм правами. Дітям доступні основні чотири групи прав:

1. Права на гідне існування, виживання, що включає право на життя і здоров'я, житло, їжу, ім'я, родину, турботу батьків, громадянство.
2. Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.
3. Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.
4. Права на свободу слова, думки та діяльності.
/Files/images/pravo/04819c524aba74e49a6da2246722d42c.jpg
Головними шляхами реалізації завдання підвищення рівня правової культури дошкільників є:
ігрові заняття зі знайомими казковими героями у формі подорожей;
традиційні свята, концерти;
бесіди;
екскурсії;
читання художньої літератури;
пізнавальні і розвиваючі ігри;
конкурси, розваги.
Вся запланована робота повідомляє дітям знання, викликає оцінне ставлення до соціальних явищ, фактів, подій, сприяє розвитку соціальних емоцій, почуттів. В роботі з дітьми вихователі використовують дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі ігри, в яких формуються знання про способи поведінки за певними моральними правилами, дотримання їх у різних видах діяльності – у грі, в іграх-заняттях, у трудовій, побутовій діяльності; розуміння значення моральної поведінки; знання дитиною елементарних прав та обов’язків дитини, розуміння свого статусу в суспільстві, вміння аналізувати поведінку дорослих стосовно дітей, прагнення дитини до високої самооцінки. В роботі зі старшими дошкільниками проводяться морально-етичні бесіди: «Правила доброти», «Наші обов’язки», «Як я можу допомогти батькам», «Правила чесності», «Добрі та погані вчинки» та інші. Особливе значення має використання в роботі з дошкільниками творів художньої літератури та усної народної творчості. На заняттях діти в доступній формі знайомляться з Державною символікою, яка розглядається у єдності з історичним минулим українського народу, формуванням у дітей поваги до традицій і звичаїв українського народу. В закладі оформлені правовий інформаційно-просвітницький куточок.

/Files/images/InShot_20201214_013728175.jpg

Формування у дитини дошкільного віку свідомої безпечної поведінки та найпростіших правових знань базується на прикладах поведінки дорослих. Тому важливе значення має систематична цілеспрямована робота з батьками, оскільки провідну роль у вихованні дітей відіграє сім'я як перший осередок виховання людяності, національної свідомості, патріотизму й демократизму. Роботу з батьками спрямовано на розуміння того, що діти наслідують приклад дорослого, тому не можна вимагати від дитини виконання будь-якого правила, якщо дорослі самі не завжди ним керуються.
Робота з батьками вихованців здійснюється під час батьківських зборів, індивідуальних та групових консультацій, засідань батьківського лекторію та охоплює широке коло питань правової тематики.
У нашому закладі діти набувають елементарних правових знань, які є складовою необхідного дітям комплексу знань про життя. Вони є доповненням до знань про навколишній світ, соціальну дійсність, сприяють формуванню в маленьких громадян загальнолюдських цінностей, що, в свою чергу, є основою для їх соціалізації.
Кiлькiсть переглядiв: 2111

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.