Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/изображение_viber_2024-09-23_13-40-33-332.jpg


/Files/images/covid_vac.jpg

До Ваших послуг запрацював онлайн сервіс -

чат-бот з вакцинації

wym-1726220293689

Цей інструмент, яким зручно користуватися з мобільного телефону, інформує про:

- інфекційні ризики та захист від інфекцій;

- відповіді на поширені запитання про вакцини та щеплення;

- офіційні ресурси з інформацією про інфекцію та вакцинацію.

Бажаємо бути здоровими!

/Files/images/35397bc393e4f428f5716d88de52fefa.jpg

Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

Літо – найкраща пора року: сонячні теплі дні, свіжі овочі та фрукти, відпочинок на морі чи на природі. Однак, саме кишковим інфекціям притаманна літня сезонність. Також не варто забувати, що Україна сьогодні перебуває в умовах війни, що є неабияким фактором розповсюдження різних інфекційних захворювань: сальмонельоз, черевний тиф, паратифи А і В, холера, харчові токсикоінфекції, гепатит А та ін.

Що ж є спільного між ними?

Основною ознакою, яка об’єднує всі ці інфекції є місце перебування збудника і розвитку хвороби – це кишківник людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції – фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище; потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини і викликає захворювання. В організм людини хвороботворні мікроорганізми можуть потрапляти з їжею, водою, а також брудними руками і предметами домашнього вжитку.

Які ж ознаки гострих кишкових хвороб?


Хвороба проявляється не одразу, а після інкубаційного (прихованого) періоду. При різних кишкових інфекціях він відрізняється: при шигельозі – 2-7 днів, при холері – від

5 годин до 5 днів, при харчових токсикоінфекціях – декілька годин, при черевному тифі – 7-25 днів, при гепатиті А – 15-50 днів. Наприкінці прихованого періоду може з’явитися нездужання, слабкість, головний біль, відсутність апетиту. Потім починають проявлятися характерні ознаки захворювання: нудота, блювання, біль у животі, рідкі випорожнення, інколи з домішками слизу і крові, підвищення температури тіла. При гепатиті А найбільш характерними ознаками є жовтушність шкірних покривів та слизових оболонок, потемніння сечі.

Сприйнятливість людей до кишкових захворювань досить висока. Особливо часто вони зустрічаються у дітей через знижені захисні можливості організму (фізіологічно) і недосконалість володіння гігієнічними навичками.

Щоб запобігти появі гострих кишкових хвороб, насамперед необхідно ізолювати хворого, а також виключити усі можливі шляхи передачі інфекції. В разі наявності шлунково-кишкових розладів потрібно негайно звернутися до лікаря, не вдаючись до самолікування. Кожне захворювання вимагає специфічного, практично обґрунтованого лікування. Адже підхід до лікування кишкових інфекцій залежить від віку хворого, реакції організму на лікувальні препарати, наявності супутніх захворювань, чутливості мікроорганізмів до того чи іншого препарату. Лікування кишкових інфекцій призначається суворо індивідуально, комплексно, із застосуванням найдоцільніших засобів та методів. А це може зробити тільки лікар! Безконтрольне, неправильне вживання антибіотиків та інших антибактеріальних препаратів призводить до того, що в кишківнику гинуть не лише збудники хвороби, а й корисні бактерії (мікрофлора). Хвороба може перейти в хронічну форму з розвитком дисбактеріозу, а це дуже важко піддається лікуванню. Звертатися до лікаря слід при перших ознаках недуги, інакше ускладнюється її перебіг і створюється загроза розповсюдження збудників. Тільки лікар, і ніхто інший, вирішує – госпіталізувати хворого чи залишати його вдома.

Також важливо дотримуватись правил догляду за хворим.

Які ж основні профілактичні заходи профілактики кишкових інфекцій?

Дотримання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук.

Руки необхідно мити перед вживанням та приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету. Проте не всі, особливо діти, вміють правильно це робити. Спочатку руки слід змочити водою, потім намилити їх і розтерти мило до утворення густої піни, далі піну змити водою. Цю процедуру необхідно повторити двічі-тричі. Слід мити не лише тильні й долонні поверхні кистей, а й між пальцями. Бруд з-під нігтів видаляють щіточкою.

Якнайретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники закладів дошкільної освіти, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових продуктів.

Нехтування правилами може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями.

Чітке дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час приготування їжі:

ретельно мити фрукти та овочі, які вживаються сирими;

гарячою водою та мийними засобами для посуду вимивайте робочий стіл на кухні, розробні дошки та кухонний інвентар, зокрема ті предмети, на яких розробляли сире м’ясо;

дотримуйтесь температурного режиму при зберіганні продуктів, особливо тих, що швидко псуються;

при купівлі м’яса слід перевіряти наявність тавра, яке б свідчило про проходження ветеринарно-санітарного контролю;

в жодному разі не їжте недосмажену (недоварену) птицю і м’ясо. Під час приготування м’яса його потрібно добре проварювати та просмажувати, особливо вироби із фаршу;

перед використанням слід обов’язково: молоко – кип’ятити, простоквашу-самоквас – використовувати лише для тіста, непастеризований сир – для страв, які проходять в подальшому теплову обробку;

готові страви необхідно вживати свіжими, зберігати не більше визначеного терміну при температурі 2-6 °С або в гарячому вигляді не нижче 65 °С. Якщо страва готувалася заздалегідь, її слід перед вживанням перекип’ятити або просмажити, а не розігріти;

не підлягають зберіганню готові салати;

зберігати вироби з масляним кремом при температурі 2-6 °С не більше 36 год, із заварним кремом – не більше 6 год. У літній період кондитерські вироби з заварним кремом бажано не готувати;

зберігати продукти необхідно відповідно до зазначених умов виробником на упакуванні;

важливо уникати сусідства сирої продукції та готових страв.

У поширенні гострих кишкових інфекцій не останню роль відіграють мухи. Перелітаючи ззовні, де вони скопичуються в місцях, багатих на органіку (смітники, перегній, нечистоти), до житлових приміщень, комахи сідають на харчові продукти і таким чином заражають їх збудниками хвороб, які переносять на лапках та черевці. Для обмеження мухам доступу у приміщення, вікна закривають спеціальною сіткою. Також ефективні для знищення мух липкі стрічки, мухобійки. Потрібно пам’ятати, що в чистому приміщенні мухи не затримуються.

Вагомим фактором передачі кишкових інфекцій є вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є водопровідна вода, через те, що її піддають очищенню та знезараженню хлором у нешкідливих для людини дозах. Замкнута система водопроводу виключає забруднення води хвороботворними мікроорганізмами. Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена нечистотами, що скидаються з суден та з каналізаційних труб або змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок і т.п.) намагайтеся не ковтати воду.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких!

Матеріал взято:

https://www.bsmu.edu.ua/blog/profilaktyka-gostryh-kyshkovyh-infekczij-ta-harchovyh-otruyen/

/Files/photogallery/08d3fa586b3a.png

Щодо запобігання поширенню вірусного гепатиту А серед учасників освітнього процесу

З памяткою "Гепатит А: шляхи передачі, симптоми та як вберегтися від цього захворювання" Ви можете ознайомитися у вкладеннях.

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Щодо профілактики вакцинокерованих інфекцій

Метою вакцинації є створення специфічної несприятливості організму до збудників інфекційного захворювання. Для того, щоб не було загрози масовості інфекційного захворювання серед дітей у закладі дошкільної освіти, відсоток щеплених дітей у ньому має сягати не менше 95%. Якщо ж цей показник менший, інфекції поширюватимуться. Батьки мають знати, що обов’язкова вакцинація за віком на території України, що регламентовано наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 №595 (із змінами та доповненнями, внесеними МОЗ України від 11 листопада 2021 № 2506), проводиться проти таких основних інфекцій: туберкульоз, вірусний гепатит В, дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит. Дітям необхідно робити профілактичні щеплення відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 р. № 595 (із змінами та доповненнями, внесеними МОЗ України від 11 листопада 2021 №2506). Є вакцини, які дають можливість одночасного введення декількох вакцин під час одного візиту до лікаря, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 р. №595 (із змінами та доповненнями, внесеними МОЗ України від 11 листопада 2021 № 2506). Проведення імунопрофілактики в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дає можливість уникнути ризиків поширення вакцинокерованих інфекцій. У разі проведення профілактичних щеплень у закладах освіти, буде забезпечено проведення медичних оглядів дітей відповідно до Положення про організацію та проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 р. №595 (із змінами та доповненнями, внесеними МОЗ України від 11 листопада 2021 № 2506), із оформленням відповідного медичного висновку. Для організації проведення профілактичних щеплень, зокрема обов’язкових згідно з Календарем, у медичних пунктах закладів освіти, можливе використання механізму виїзних мобільних сесій вакцинації.

Батьки (або особи, що їх замінюють) дітей яким необхідне проведення імунізації, будуть проінформовані про проведення імунізації у закладі освіти. Під час вакцинації в медичних пунктах закладів освіти батькам або законним представникам буде забезпечена можливість присутності поруч з дитиною для забезпечення захисту її інтересів та для надання згоди на медичне втручання (інформаційна згода).

/Files/images/52_ZG9jdG9yIGFuZCBiYWJ5.jpg


/Files/images/cont.gif

Правила прийому до ДНЗ

ЛИСТ

№425-58\3095 від 30.11.2007р.
Щодо прийому дітей,яким не зроблене щеплення,до дошкільного навчального закладу
Міністерство охорони здоров'я розглянуло звернення щодо прийому дітей,яким не зроблено щеплення,до дошкільного навчального закладу.

Повідомляємо,що в Україні заходи з профілактичної вакцинації запроваджені на державному рівні.Відповідно до статті 12 Закону України"Про захист населення від інфекційних хвороб",профілактичні щеплення проти дифтерії,кашлюка,кору,поліомієліту,правця,туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

Відповідно до статті 15 Закону України прийом дітей до виховних,навчальних ,оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я ,яка видається на підставі даних медичного огляду дитини,якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі,а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

Дітям,які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень,відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Відповідно до статті 41 цього Закону особи,винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб,несуть відповідальність згідно із Законами України.

Заступник Міністра В.Бідний


/Files/images/3 (1).jpg Після півтора-дворічного віку малюка батьки все частіше замислюються про питання надходження дитини в дитячий сад. Крім наявності місця в дитячому саду, для того, щоб дитину взяли в садок, він повинен бути здоровий і в нього має бути правильно і повністю заповнена спеціальна карта, затверджена Наказом МОЗ України від 03.07.2000 р. № 241 «Про твердження ¬ панії« Медичної карти дитини для освітніх установ ».
Коли не можна? Звичайно, до садка треба готувати малюка задовго та надходження, в ідеалі з самого народження. Якщо ви чітко визначилися, коли малюк піде в дитсадок, потрібно буде знати, при яких захворюваннях або станах вам можуть відмовити. Перш за все це всі гострі захворювання - як інфекційні, так і не інфекційні, заразні хвороби очей, шкіри, волосся, до того моменту як дитина повністю не одужає і не зміцніє після хвороби. Не візьмуть дитини і призагостренні у нього наявних хронічних хвороб, якщо він нещодавно переніс карантинну інфекцію (кір, кашлюк, свинку, вітрянку), поки не закінчаться регламентовані терміни його карантину та ізоляції. Відмовлять в прийомі в дитячий садок, якщо посіви калу, з носа або глотки виявляють носійство небезпечних збудників кишкових або респіраторних інфекцій (сальмонельозу, дифтерії, стрептокока, патогенних стафиллококков та інших). Не візьмуть малюка і у випадку, якщо у нього є злоякісне пухлинне захворювання крові або інших органів, недостатність кровообігу, туберкульоз легенів або інші його форми, є епілепсія з частими нападами, є психічні розлади, важкі неврози, і якщо є ендокринні хвороби, що потребують особливої дієти або терапії (наприклад, діабет). З чого почнемо?
Всі малюки перед прийомом в дитячий сад, не раніше ніж за 2-3місяці, проходять лікарську комісію, яка складається з дільничного педіатра (або сімейного лікаря) та лікарів-спеціалістів. Якщо ви проходили лікарів раніше, наприклад, в минулому році, але садок не потрапили (не було місць або захворіли, були інші причини), буде потрібно повторна консультація фахівців, так як здоров'я дитини дуже крихко, і зміни можуть відбуватися дуже швидко - буквально за пару місяців. Після огляду педіатром, необхідна консультація:
1. Ортопеда.Цей доктор досліджує скелет і зв'язки дитини,/Files/images/doktor02.png виключить порушення постави і плоскостопість, дасть рекомендації, у разі відхилень, як не допустити в садку прогресування, наприклад, сколіозу.
2 . Хірурга.Лікар виключить грижі, проблеми з статевими органами у хлопчиків, хвороби, при яких може вимагатися операція.
3. ЛОР-лікаря. Фахівець виключить вогнища хронічної інфекції на мигдалинах (тонзиліт) і аденоїдні розростання, алергічний нежить і інші проблеми вух, носа і глотки.
4. Окуліста- лікар перевірить гостроту зору, не повинно викликати проблем з м'язами очей (косоокість).
5. Невролога.Лікар перевірить рефлекси, тонус м'язів і роботу нервової системи, оцінить мовленнєвий і нервово-психічний розвиток, виключить основні проблеми - неврози, порушення сну та адаптації.
6. Дерматолога- спеціаліст, перш за все, виключить заразні хвороби шкіри, нігтів і волосся, виключить алергію.
7.З трьох років потрібно ще йлогопед, він оцінює розвиток і правильність мови.
8. Психолога, який виявить проблеми адаптації, труднощі в спілкуванні й інші проблеми.
За рішенням вашого лікуючого лікаря, можливо, список буде розширений - якщо у дитини проблеми з нирками, потрібен буде щеуролог або нефролог, якщо є проблеми з травленням -гастроентеролог, якщо є антитіла до будь-яких інфекцій -інфекціоніст. Також можуть бути необхіднимикардіолог, ендокринолог і стоматолог. Крім того, дитині обов'язково дадуть направлення як мінімум
- на чотири аналізи - загальні аналізи крові і сечі, кал на яйцягельмінтів і періанальний зішкріб на них, кал на кишкову групу. Фахівці на огляді можуть доповнити цей список необхідними аналізами і дослідженнями, якщо вважатимуть, що є проблеми - можуть призначити УЗД, рентген, якісь спеціальні аналізи. Кожен лікар у спеціальній графі карти робить висновок про стан дитини«здоровий» або якщо хворий, вказує діагноз (и), якщо є якісь відхилення, дає рекомендації щодо лікування і профілактики. Якщо ви робите дитині щеплення, лікар перевірить наявність всіх необхідних, а якщо якихось не вистачає, вакцинацію слід завершити мінімум за 2-3 місяці (особливо якщо це краплі від поліомієліту) до надходження в садок. Якщо за термінами ви не встигаєте - тоді вакцинацію краще відкласти, щеплення доробити вже після того, як дитина адаптується в садку.
Після здачі всіх аналізів та проходження всіх лікарів ви з малюком знову повертаєтеся до педіатра, який повністю оформляє карту для саду, підклеює аналізи, аналізує всі рекомендації і робить висновок про стан здоров'я дитини. Він дає прогноз щодо адаптації малюка, виставляє групу здоров'я дитини, зазначає рекомендації для медпрацівника дитячого садка, як спостерігати малюка.

Чекаємо на Вас з нетерпінням !/Files/images/64178045_1284823621_11.png

Поліомієліт. Захистити. Зупинити.

Детальну інформацію можна тримати у вкладенні "Ліфлет про поліо для батьків"

План роботи


медичного кабінету Бориспільського ЗДО «Віночок»

на 2024-25 н.р.

Вересень
Тема Відповідальний Примітка
Організаційна робота
1. Оформлення документації на дітей, які прибувають до закладу старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М., завідувач господарством Миколаєвська Ю.Ю.
3. Оновлення маркування меблів, приладдя ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Участь в нарадах, зборах батьківського комітету, засіданнях педагогічноі ради старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Робота з документацією старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Щоденний контроль за виконанням санітарно-гігієнічних вимог в групах, приміщеннях ЗДО, на ігрових майданчиках старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Контроль за фізичним вихованням і дотримання санітарно-гігієнічних вимог старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Своєчасне проходження медоглядів працівниками закладу старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Наявність супровідних документів під час завезення продуктів харчування і продовольчої сировини старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Проведення оглядів дітей на педикульоз та шкіряні захворювання старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Огляд дітей під час прийому до закладу дошкільної освіти та після їх відсутності у разі захворювання старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Кварцування м’якого інвентарю в групових кімнатах. старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Аналіз стану захворюваності дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетень «Ротовірусна інфекція» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Бесіда з батьками: «Профілактика авітамінозу у дітей» старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Інструктаж для помічників вихователів: - «Санітарний регламент знати – на перевірки не нарікати» старша медична сестра Могильна Т.М.
Жовтень
Організаційна робота
1. Оформлення заявки в аптеку на придбання лікарських засобів старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Робота з документацією старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Поновлення маркування меблів, приладдя ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Антропометрія старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Контроль за використанням промаркованого посуду у групових приміщеннях старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Контроль за своєчасним походженням медичного огляду персоналом старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Контроль за використанням дезінфікуючих засобів в ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Перевірка ранкового прийому дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Якість завезення продуктів харчування і продовольчої сировини, наявність сертифікатів старша медична сестра Могильна Т.М., завідувач господарством Миколаєвська Ю.Ю.
Протиепідемічна робота
1. Огляд дітей на педикульоз та шкіряні захворювання старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Аналіз стану захворювання дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Кварцування м’якого інвентарю в групових кімнатах старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Дотримання карантинних заходів у групових приміщеннях старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Генеральні прибирання наприкінці тижня та згідно графіка з дезінфікуючими засобами старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Лекторіум з педагогічними працівниками та батьками на теми: - «Як організувати профілактику ГРВІ у дитсадку»; - « Важливість своєчасного вакцинування» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Бесіди збатьками: - «Профілактика порушення постави дитини»; - «Профілактика дитячої плоскостопості» старша медична сестра Могильна Т.М.
Листопад
Організаційна робота
1. Опрацювання новинок періодичного видання «Медична сестра в ЗДО» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Складання примірного чотиритижневого меню та погодження його в Держпродспоживслужбі старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М., завідувач господарством Миколаєвська Ю.Ю.
Контроль
3. Медико-педагогічний контроль фізичного виховання всіх вікових груп старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Дотримання товарного сусідства продуктів харчування та продовольчої сировини у коморі старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Перевірка якості прання, прасуваннябілизни та санітарний стан пральні старша медична сестра Могильна Т.М.
6. Контроль щоденних та генеральних прибирань згідно зграфіком старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Огляд дітей на педикульоз та захворювання шкіри старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Кварцування м’яких іграшок в групових осередках старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз стану захворювання дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Огляд дітей під час прийому до о закладу та після їх відсутності у разі захворювання старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетені: - «5 факторів про кишківник: що розказати колегам і батькам вихованців»; - «10 ідей, як привчити дитину чистити зуби» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Консультації для вихователів на тему: - «Домедична допомога дітям за травмування»; - «санітарно-гігієнічний режим в ЗДО (бесіда); - «Правила життя столового посуду» старша медична сестра Могильна Т.М.
Грудень
Організаційна робота
1. Підготовка документації для звітування старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Провести антропометричні виміри дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Скласти та затвердити графіки генеральних прибираннь та заміни постільної білизни старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Контроль за проведенням гігієнічної та ранкової гімнастики старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Перевірка дотримання графіка заміни постільної білизни по всіх вікових групах старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Своєчасне проходження медоглядів працівниками закладу старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Контроль за термінами реалізації продуктів харчування та продовольчої сировини старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Огляд дітей на педикульоз та інші захворювання шкіри старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Кварцування м’яких іграшок старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз стану захворюваності дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Дотримання санітарно-гігієнічного режиму в ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
5. Особиста гігієна працівників у закладі дошкільної освіти старша медична сестра Могильна Т.М.
6. Відсторонення дітей з ознаками ГРВІ старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Бесіди з батьками: - «Замітки про імунітет, або чому хворіють улюблені діти»; - «Отруйні властивості кімнатних рослин». Бесіди з працівниками ЗДО: - «Домедична допомога при невідкладних станах»; - «Кулінарна обробка продуктів харчування» старша медична сестра Могильна Т.М.
Січень
Організаційна робота
1. Придбання медикаментів для невідкладної допомоги і формування аптечок старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Опрацювання новинки періодичного видання «Медична сестра в ЗДО». старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Огляд дітей на педикульоз та інші захворювання шкіри старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Контроль за пранням та прасуванням білизни старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Контроль за температурними режимами приміщень старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Дотримання технології приготування страв старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Миття та дезінфекція іграшок старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Огляд дітей на педикульоз та інші захворювання шкіри старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Введення в їжу цибулі та часнику, як засобу профілактики проти ГРВІ старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетень «Надання першої допомоги при обмороженні та переохолодженні. Ступені обмороження та їхні ознаки» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Інструктаж для помічників вихователів: «Cанітарно-гігієнічний режим у закладі дошкільної освіти» старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Бесіди: - «Шкідливість самостійного призначення дитині антибіотиків» (для батьків); - «Профілактика застудних та інфекційних захворювань»; - «Особиста гігієна персоналу: здоровий спосіб життя (лекція). старша медична сестра Могильна Т.М.
Лютий
Організаційна робота
1. Проведення антропометрії всіх вікових груп старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Складання примірного чотиритижневого меню та погодження його в Держпродспоживслужбі старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Дотримання санітарно-гігієнічних норм щодо зберігання добових проб старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Ранковий прийом дітей старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Регулярність провітрювання групових кімнат, робочих кабінетів старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Контроль щоденних та генеральних прибирань згідно графіка старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Використання в їжу цибулі як засобу профілактики ГРВІ. старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетень «Дитина яка часто хворіє, хто винен і що робити?» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Бесіди для вихователів та помічників вихователів: - «Травматизм узимку: домедична допомога»; - Поточне та генеральне прибирання харчоблоку» старша медична сестра Могильна Т.М.
Березень
Організаційна робота
1. Ведення документації відповідно НАССР старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Аналіз захворюваності старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Контроль виконання вологого прибирання, генерального прибирання, провітрювання групових кімнат старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Контроль за температурним режимом холодильників старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Огляд дітей на педикульоз та захварювання шкіри старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетень «Глистні інвазіі та їх профілактика» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Бесіди з батьками різних вікових груп на тему: «Профілактика гострих кишкових інфекцій» старша медична сестра Могильна Т.М.
Квітень
Організаційна робота
1. Опрацювати новинки періодичного видання «Медична сестра в ЗДО» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Поповнити ліки для надання невідкладної мед. допомоги старша медична сестра Могильна Т.М.
Аналіз виконання норм харчування
Контроль
1. Контроль за використанням дезінфікуючих засобів старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Перевірити сан. стан майданчиків дошкільного закладу старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Контроль питного режиму старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Заміна піску в пісочницях та подальша його перевірка на наявність гельмінтів старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
1. Санбюлетень «Домедична допомога при опіках» старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Бесіди з батьками: - «Зручний та полегшений одяг дітей у весняний період» - «Перша долікарська допомога при укусах тварин» старша медична сестра Могильна Т.М.
Травень
Організаційна робота
1. Проєкт Плану роботи медичного кабінету на літньо-оздоровчий період план роботи на літній оздоровчий період старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Складання примірного чотиритижневого меню та погодження його в Держпродспоживслужбі старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Аналіз виконання норм харчування старша медична сестра Могильна Т.М.
Контроль
1. Дотримання санітарно-гігієнічного режиму в ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
2. Особиста гігієна працівників харчоблоку ЗДО старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Дотримання зважування порцій та дотримання графіків видачі готової продукції на групи старша медична сестра Могильна Т.М.
Протиепідемічна робота
1. Огляд дітей на педикульоз та шкірні захворювання старша медична сестра Могильна Т.М.
Санітарно-освітня робота
2. Санбюлетень «Загартовуючі фактори дитячого організму» старша медична сестра Могильна Т.М.
3. Інструктаж для помічників вихователів: «Сервірування столу» старша медична сестра Могильна Т.М.
4. Бесіда з працівниками харчоблоку: - «Технологія приготування та зберігання продуктів харчування»; - «Дотримання санітарно-гігієнічних норм у приміщенні харчоблоку» старша медична сестра Могильна Т.М.

/Files/images/covid_vac.jpg

З метою отримання актуальної інформації про вакцинацію, відповідей на власні питання в зручний для себе спосіб, запрацював онлайн сервіс - чат-бот з вакцинаціїwym-1726219534540

Кiлькiсть переглядiв: 1038

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.