/Files/images/a7c88ec6b097.gif

ОБЕРЕЖНО!!! КОМП'ЮТЕРНА ЗАЛЕЖНІСТЬ У ДІТЕЙ!

/Files/images/rzn/-23-638.jpg


Для профілактики комп’ютерної залежності у дітей, батьки можуть керуватися такими психолого-педагогічними рекомендаціями:

1. Привчайте дитину правильно відноситися до комп’ютера. Як до технічного пристрою, за допомогою якого можливо отримати знання і навички, а не до засобу отримання емоцій.

/Files/images/rzn/ikt.jpg 2. Не дозволяйте дитині у віці 3-5 років грати у комп’ютерні ігри.

3. Розробляйте з дитиною правила роботи за комп’ютером: 20 хвилин комп’ютерної гри, 30 хвилин заняття іншими видами діяльності.

4. Не дозволяйте дитині їсти і пити біля комп’ютера.

5. Не дозволяйте дитині грати в комп’ютерні ігри перед сном.

6. Домовляйтесь з дитиною, виконувати ці правила.

7. Обговорюйте з дитиною, що Ви застосуєте, якщо дитина порушить домовленість.

8. Помічайте, коли дитина притримується Ваших вимог, обов’язково скажіть їй про свої почуття радості та задоволення. Таким чином, закріпляється бажана поведінка.

9. Не використовуйте комп’ютер як засіб для заохочення дитини. Під час хвороби і вимушеного перебування вдома, комп’ютер не повинен стати компенсацією.

10. Допомагайте дитині долати негативні емоції, які завжди присутні в житті кожної людини (розчарування, сум, образу, агресію тощо), і які можуть підштовхнути дитину отримати полегшення за комп’ютерною грою.

Якщо ви помітили ознаки залежної комп’ютерної поведінки у дитини зверніться до наступних рекомендацій:

1. Спостерігайте за поведінкою дитини під час її спілкування з друзями, якщо вони ще залишилися. Не залишайте без уваги телефонні розмови дитини, диски з іграми, які приносить вона від знайомих.

2. Звертайте увагу на ігри, в які грає Ваша дитина, тому що деякі з них можуть стати причиною її безсоння, роздратованості, агресії, специфічних страхів./Files/images/rzn/Zachem_roditelyam_igrat_s_detmi_2.jpg

3. Обмежуйте час роботи за комп’ютером. Різко забороняти працювати на комп’ютері не можна. Якщо дитина схильна до комп’ютерної залежності, вона може проводити за ним дві години в будні дні і три у вихідні. Обов’язково з перервами.

4. Запропонуйте інші можливості проведення часу. Спробуйте скласти список справ, якими можливо зайнятися у вільний час. Бажано, щоб у списку були сумісні заходи (походи в кіно, на природу, настільні ігри тощо).

5. Не дозволяйте дитині розважатися в комп’ютерному клубі вночі.

6. Навчайте дитину критично відноситися до комп’ютерних ігор, показуючи, що це мала частина доступних розваг, що життя різноманітне, а гра не замінить спілкування.

7. У випадку, якщо ви не можете самостійно вирішити цю проблему, звертайтесь до психолога і в спеціалізовані психологічні центри.

/Files/images/7345.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1275

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.